7 najczęściej popełnianych błędów przy zakupie sukni ślubnej

Jak to powiedział Napoleon Bonaparte: “Nie myli się ten, co nic nie robi.” Błędy się zdarzają. Szczególnie, jeśli na czymś naprawdę nam zależy. Wybierając tę jedną z najważniejszych kreacji w życiu, towarzyszy nam wiele skrajnych emocji i stresu, które mogą generować wspomniane już wcześniej błędy. Zatem, żeby ich uniknąć, podajemy 7 tych najczęściej popełnianych podczas zakupu sukni ślubnej.

Zakup sukni w złym rozmiarze

Na początek jeden z najczęściej popełnianych błędów przy wyborze sukni. Panny młode często stawiają sobie za cel zrzucenia do ślubu kilku zbędnych (w ich odczuciu) kilogramów. Z tego względu, decydując się na wcześniejszy zakup sukni, wybierają tę o rozmiar mniejszą. W efekcie na kilka dni przed ślubem orientują się, że suknia wciąż jest za mała i nie jesteśmy w stanie już za wiele zrobić. Jesteśmy zmuszone decydować się na rozwiązania, które najczęściej nie satysfakcjonują nas w stu procentach. A przecież można było oszczędzić sobie tych problemów, kupując suknię we właściwym rozmiarze.

Zakup sukni przez internet (bez mierzenia!)

Nie ma nic złego w kupowaniu przez internet. Oczywiście pod warunkiem, że przed zakupem mamy możliwość zmierzenia sukni i zobaczenia jej na żywo. W innym przypadku zamówienia internetowe niosą za sobą ogromne niebezpieczeństwo. Co prawda, kupno sukni na aukcji internetowej znacznie zmniejsza nasze koszty, ale tym samym zwiększa szanse na to, że otrzymamy produkt wątpliwej jakości, o niewłaściwym rozmiarze, a nawet zupełnie niezgodny z tym zadeklarowanym. W najgorszym przypadku, nasza przesyłka może nigdy do nas nie dotrzeć.
Czy warto aż tak ryzykować w kwestii naszego ślubu?

Zakup sukni zbyt wcześnie

Ślub niesie ze sobą niesamowite pokłady podekscytowania. Bardzo często zdarza się, że ta ekscytacja jest powodem wielu nieprzemyślanych decyzji. Jedną z nich może być właśnie zbyt szybki zakup ślubnej sukni. Jeśli kupimy suknie zbyt wcześnie, istnieje duża szansa, że nie będzie ona pasowała do ostatecznej, w pełni już przemyślanej wizji naszego wesela. Dodatkowo suknia kupiona za wczasu może okazać się za mała/ za duża lub zwyczajnie, może nam się znudzić, zanim jeszcze w niej zadebiutujemy.

Zakup sukni zbyt późno

Ciężko określić, co tak naprawdę jest większym wrogiem w tym przypadku. Analogicznie do poprzedniego przykładu, zbyt późny zakup sukni wiąże się z presją upływającego czasu, a co za tym idzie, podejmowana decyzja jest zazwyczaj zbyt pochopna i impulsywna. Nieprzemyślany wybór może powodować niezadowolenie, frustrację, a nawet odrzucenie od naszej ślubnej sukni.

Zakup sukni wyłącznie ze względu na promocję

Być może na co dzień jesteśmy prawdziwymi mistrzami promocji. Pamiętajmy jednak, że ślub, to nie jest najlepszy dzień na to, aby obcinać koszty przy każdej możliwej okazji. Oczywiście dobrze jest ustalić określony budżet, jaki jesteśmy w stanie poświęcić temu wydarzeniu, ale nie bądźmy dla siebie zbyt surowi. Zakup sukni ślubnej, która choć trochę nam się nie podoba, jest – zdecydowanie – fatalnym rozwiązaniem. Nawet jeśli cena owej sukni jest niezwykle atrakcyjna. W końcu chyba każda z nas tego dnia chce czuć się i wyglądać wyjątkowo, a suknia z promocji na pewno nam w tym nie pomoże.

Zbyt dużo doradców podczas kupowania

To kolejny z błędów, popełnianych przez setki Panien młodych. Kiedy nasza mama marzy o tym by zobaczyć nas w sukni z koronki, siostra doradza coś nowoczesnego, a narzeczony proponuje suknie syrenkę, pojawia się pytanie, jak pogodzić ze sobą te wszystkie wizje, znajdując w nich jeszcze miejsce na swoje marzenia. Zamiast zaufać sobie, chcemy sprostać oczekiwaniom wszystkich dookoła. Niepotrzebnie! Oczywiście dobrze jest mieć przy sobie dwie, trzy zaufane osoby, które będą potrafiły nam doradzić, ale ostatecznie to NASZE zdanie powinno być najważniejsze i to do nas należy ostateczne podjęcie decyzji. W końcu, to my spędzimy w tej sukni jeden z najważniejszych dni w naszym życiu.

Upór i wąskotorowe myślenie 

Zdarza się, że nasze oczekiwania rozmijają się z rzeczywistością. Przymierzamy suknię, która zdaje się zgrywać idealnie z tym, o czym marzymy, ale nie wyglądamy i nie czujemy się w niej dobrze. Nie należy się jednak zniechęcać, gdyż takie sytuacje się zdarzają. Mówi się, że większość Panien młodych w efekcie wybiera sukienkę, różniącą się znacznie od pierwszej wizji. Nic dziwnego. Dopiero, kiedy mierzymy na sobie wybrane modele, możemy skonfrontować oczekiwania z rzeczywistością. Właśnie dlatego, naprawdę nie warto upierać się przy jednym konkretnym rozwiązaniu, a być otwartym na ogrom możliwości, które dostajemy od branży ślubnej w dzisiejszych czasach.

Dodaj komentarz