Dodatki do sukien ślubnych

Dobierając ślubne dodatki, pamiętajmy o tym, że powinny one być spójne z głównym elementem stroju, czyli suknią ślubną. Dodatki, jak sama nazwa wskazuje, powinny dodać czegoś naszej stylizacji. Dopełnić ją, a nie zdominować. Dlatego powinno dobierać się je dopiero wtedy, kiedy suknia ślubna jest już zakupiona – nigdy odwrotnie!

Welon

Welon jest jednym z najważniejszych i jednocześnie najbardziej pożądanych ślubnych dodatków. To prawdziwy atrybut Panny młodej, który z pewnością przykuwa uwagę gości. Nie możemy jednak zapominać, że to MY, a nie nasze stroje powinny grać tego dnia pierwsze skrzypce. 

Najbardziej uniwersalnym welonem ślubnym jest welon średni (około 70 cm), oraz welon długi (około 100cm). To rozwiązanie, które sprawdza się zarówno przy skromnych, klasycznych, a także mocno zdobionych sukniach. 

Welon krótki (około 50cm), to coś dla miłośniczek retro looków, a welon bardzo długi, ciągnący się lekko po ziemi, jest przeznaczony głównie do sukien ślubnych z trenem.

Główna zasada obowiązująca przy doborze idealnego welonu jest bardzo prosta. 

Welon ślubny powinien być idealnie zgrany kolorystycznie z naszą suknią. A czym bardziej fantazyjna i bogatsza w zdobienia jest nasza suknia, tym prostszy powinien być welon. 

Wianek

Coraz częściej Panny młode zamiast welonu wybierają wianki. To popularne rozwiązanie szczególnie na śluby letnie i wiosenne oraz te w stylu boho. Wianki ozdobne są niemalże tak samo uniwersalne, jak welon ślubny.

Rynek ślubny oferuje nam zarówno wianki ślubne z żywych kwiatów, jak i wianki ze sztucznych kwiatów. Obydwie możliwości są naprawdę atrakcyjne i warte uwagi. W przypadku tych z prawdziwych kwiatów efekt jest olśniewający. Musimy jednak liczyć się z tym, że mogą one więdnąć przy wysokiej temperaturze bez wody. 

A ponieważ obecnie sztuczne kwiaty do wianków są wykonywane z naprawdę dobrej jakości materiałów, stanowią one sporą konkurencję dla kwiatów żywych. Mogą być one świetnym rozwiązaniem, szczególnie jeśli decydujemy się na ślub zimą, kiedy dostępność żywych kwiatów jest dość mocno ograniczona.

Ciekawym połączeniem okazał się także wianek ślubny z welonem. Chociaż wydawać by się mogło, że welon i wianek na głowie użyty w tym samym czasie, nie będzie dobrym pomysłem, odpowiednio dopasowane do siebie nawzajem stanowią spójną, ciekawą całość.

Ozdoby do włosów

Nie zawsze welon lub wianek pasują do wybranej przez nas sukni ślubnej. W myśl zasady “mniej znaczy więcej”, proponujemy zastąpienie tradycyjnego welonu jakąś ciekawą ozdobą do włosów. Możliwości jest naprawdę wiele. W ślubnym asortymencie znajdziemy ozdoby większe i mniejsze. Spinki, opaski i tiary. Nowoczesne, klasyczne, z naturalnych kwiatów, bogato zdobione i te bardziej retro. 

Biżuteria

Biżuteria stanowi idealne dopełnienie każdej kobiecej stylizacji. Właśnie dlatego i w dniu ślubu nie może jej zabraknąć! O wyborze odpowiedniej biżuterii ślubnej powinny decydować nasze preferencje oraz charakter stylizacji. 

Istnieje kilka sposobów na to, jak wyeksponować biżuterię, tak, aby nie przytłoczyła naszej stylizacji. Jeśli wybieramy suknię śnieżnobiałą, idealnie sprawdzą się srebrne dodatki w chłodnych tonach. Jeśli natomiast nasza suknia utrzymana jest w ciepłych odcieniach, analogicznie i taka biżuteria będzie wyglądać świetnie. Należą do niej na przykład: żółte i różowe złoto, czy miedź. 

Ważne jest również odpowiednie dobranie rozmiaru biżuterii tak, aby nie przytłoczyła całości stylizacji. W tym przypadku warto wziąć pod uwagę zarówno suknię ślubną, fryzurę, jak i kształt twarzy. Okrągłe buzie powinny postawić na wiszące, dłuższe ozdoby, natomiast Panie z twarzą pociągłą, wybrać na przykład kolczyki wkrętki, bogato zdobione kolie i krótsze wisiorki.

Torebka ślubna

Ten dodatek, przez większość uważany za zbędny, w rzeczywistości może okazać się bardzo praktyczny. No, bo jak inaczej w elegancki i gustowny sposób ukryjemy zapłakane chusteczki, ulubioną szminkę, czy dodatkowe wsuwki do włosów.

Wybierając torebkę ozdobioną perełkami lub kryształkami, może stanowić doskonałe dopełnienie naszej ślubnej stylizacji. Na czas ceremonii możemy zostawić ją w samochodzie, a podczas wesela, dzięki niej, wszystkie najważniejsze rzeczy mamy tuż obok.

Buty

Buty ślubne, to jeden z najważniejszych dodatków do sukni. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby dobrze się one prezentowały. Z drugiej zaś strony, takie buty po prostu muszą być wygodne! Zwłaszcza, jeśli mamy zamiar przetańczyć w nich całą noc. 

Na szczęście opcji do wyboru jest mnóstwo!

Klasyczne, eleganckie szpilki oraz wszelkiego rodzaju ekskluzywne buty ślubne, są najczęstszym rozwiązaniem wśród Panien młodych. Równie często można spotkać Panie w zdobnych, płaskich sandałkach, które są prawdziwym hitem wśród obuwia ślubnego ostatnich sezonów. 

Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również taneczne buty ślubne. A Ci, którzy chcą postawić na awangardowe buty ślubne, powinni zastanowić się nad wyborem białych lub kolorowych trampek.

Nakrycia wierzchnie (bolerka, szale, futra)

Ta część ślubnej kreacji powinna zainteresować szczególnie te Panie, które zdecydowały się na ślub późną jesienią i zimą. W takim przypadku eleganckie futra i bolerka mogą okazać się elementem koniecznym naszej kreacji. 

Jeśli natomiast nasz wybór padł na mocno odkrytą suknię ślubną, elegancki szal albo lekkie dopasowane bolerko idealnie nadadzą się podczas ceremonii w kościele.

Możemy wybrać takie, które jest jednym z elementów sukni, zaprojektowane specjalnie do danego modelu, lub kupić coś osobno, dopasowując je do charakteru sukni.

Dodaj komentarz